Odos gaminiai - GotiUžsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. paštas:

Naujienos

Klaipėdos rajono laikraštis

2010-03-10

Per LNK televizijos talentų šou „2 minutės šlovės“ visai Lietuvai neįprastai pademonstravęs savo sukurtas moteriškas rankines, Audrius Bartninkas, prisistatęs mokytoju, nustebino ne tik komisiją, bet ir gargždiškius. Juk šiame mieste 3 metus gyvenantis menininkas iki šiol kūrė patyliukais laisvalaikiu ir mažai kas jį žinojo.
Unikali technologija
Tiesa, vienas komisijos narys suraukė nosį: „Tai reklama“, bet kitas, kuriam teko dirbti meno galerijoje, neabejodamas ištarė: „Tai kūryba, menas.“ Dar viena komisijos narė prisipažino norinti turėti vieną iš demonstruotų rankinių. Visus nustebino netradicinis rankomis sukurtų moteriškų rankinių pristatymas. Komisijos nariai suglumo: į ką žiūrėti – į grakščias gimnastikos šokėjas ar unikalias rankines.
Audrius atskleidė savitą jų kūrimą: nenaudoja jokių kitų medžiagų, o tik natūralią odą. Šiuose kūriniuose – paties kūrėjo dvasia. „Dalyvaudamas šiame talentų šou, kuriame pristačiau 6 savo rankomis sukurtas unikalias rankines, siekiau įrodyti, kad techniškai įmanoma padaryti ir tai, kas atrodo beprotiška. Ir aš pasiekiau savo tikslą, - džiaugdamasis kalbėjo A. Bartninkas. – Juk mano rankinės sukurtos vien tik iš odos, nenaudojant nei siūlų, nei metalo, nei kniedžių. Taigi norėjau parodyti, kokios yra galimybės kurti meninius dalykus iš odos.“
Jis pridūrė, kad šių, jo rankomis sukurtų rankinių, niekas nenukopijuos – tai ypatinga autorinė technologija. Ir kas gi ryžtųsi, kai vienai sukurti reikia 40 valandų. Labai sudėtinga ir jų puošyba – raštai išdeginami odoje, reikalingas dažymas, pynimas. Beje, brangiausią rankinę autorius įvertino 1200 litų. Audrius sakė per metus sulaukiantis 2-3 užsakymų.
Jo teigimu, šie kūriniai gali būti ne tik moteriškas aksesuaras, bet ir būsto interjero detalė.
Ugdo talentus
A. Bartninkas su kūryba iš odos susipažino prieš 10 metų studijuodamas Kauno S. Žuko aukštesniojoje dailės mokykloje, kuri vėliau reorganizuota į J. Vienožinskio menų fakultetą. Čia dar teko studijuoti 1 metus. Jis įgijo dailės pedagogikos diplomą.
Meniškos sielos kaunietis, kuriam taip pat gerai sekėsi matematika, vienu metu suabejojo, ar nesirinkti studijų, susijusių su tiksliaisiais mokslais. Tačiau baigdamas vidurinę mokyklą, išmoko piešti bei kitų dailės dalykų ir išlaikė 5 sudėtingus egzaminus į meno mokyklą, dailės pedagogiką. „Mano svajonė būti mokytoju išsipildė. Šią profesiją rinkausi dėl to, kad mokyklose daug „nekokybiškų“ mokytojų – norėjau parodyti, koks jis turėtų būti“, - kalbėjo menininkas.
Dabar Audrius Bartninkas dirba Klaipėdos vaikų dienos centro labdaros-paramos fondo direktoriumi. Čia po pamokų susirenka apie 30 vaikų. „Tai mano darbas su vaikais: reikia rasti kūrybines erdves, rengti projektus, rūpintis medžiagomis bei kitais dalykais, - pasakojo Audrius. – Mes ugdome talentus iš daugiavaikių šeimų. Yra labai gabių vaikų, bet juos bukina aplinka, kurioje gyvena.“
Jis akcentavo, kad menas – vienas iš dalykų, ugdančių dvasingumą. Menininko teigimu, kiekvienas žmogus esąs kūrybingas.
Dukrą pavadino Minija
A. Bartninką, pirmą kartą apsilankiusį Gargžduose, buvusios žmonos Kristinos tėviškėje, sužavėjo šis jaukus, ramus miestukas. „Išvydęs Minijos slėnį ir jos vingį, buvau pakerėtas to grožio“, - prisipažino buvęs kaunietis. Prieš 3 metus gimusiai dukrelei suteikė Minijos vardą. Taip pat pavadinta ir pirmoji moteriškų rankinių kolekcija - "Minija" 


Atgal