Odos gaminiai - GotiUžsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. paštas:

Naujienos

Odos juvelyras grįžo į Kauną

2010-08-16

Odos juvelyras

Prieš septynerius metus Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų studijų centro Odos studijos trečiakursis Audrius Bartninkas pirmą kartą dalyvavo odos kūrinių parodoje, kurioje atskleidė kaunietėms nepaprastą renesanso rankinės grožį.

"Gal 100 valandų prie tos rankinės prasikrapščiau, prieš tai perskaitęs ir peržiūrėjęs daugybę Renesanso kūrinių. Po šios studentiškų darbų parodos išdrįsau pasiūlyti savo kūrinius – visą odinę medžioklio amuniciją – vienai dailės galerijai, įsikūrusiai Kauno senamiestyje", – prisiminė Audrius.

Po to A.Bartninkas savarankiškai tobulino profesijos įgūdžius Vokietijoje, kur sužinojo daug naujo ir per prabėgusius metus sukūrė visiškai savitą meninę stilistiką bei... šeimą, su kuria persikėlė iš Kauno į Gargždus, kur ugdo talentus iš daugiavaikių šeimų.

Tyliai dirbęs su vaikais ir kartu kūręs jaunas menininkas akimirksniu išgarsėjo televizijos talentų šou "Dvi minutės šlovės" neįprastu būdu pademonstravęs savo šešias unikalias moteriškas rankines. Jos, anot paties autoriaus, sukurtos, nenaudojant siūlų, metalo, kniedžių.

"Mano rankinių neįmanoma nukopijuoti, nes panaudota ypatinga autorinė technologija. Be to, nėra lengva išdeginti odoje tokius raštus, suderinti odos spalvas ir ją pinti. Esu tikras, kad mano sukurtos rankinės skirtos ne tik subtilioms moterims, bet ir gali tapti originaliu būsto puošybos akcentu", – neabejoja jaunas kūrėjas, pirmas šalyje subūręs į odos dailės gildiją savo bendraminčius.

Anot Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakulteto docentės Lolitos Tarbūnaitės-Grabauskienės, išskirtinis A.Bartninko kūrinių kolekcijos bruožas – gaminiuose atsisakyta metalinės furnitūros ir tradicinio detalių sujungimo siuvant. Visi rankinės uždarymo ir detalių sujungimo sprendimai originalūs, dekoratyvūs, tvirti.

"Pagal darbų pobūdį ir atlikimą juos galima pavadinti odos juvelyrika. Rankinių autoriaus darbas toks kruopštus, kad kiekvienas jo kūrinys tampa pagrindiniu aprangos akcentu", – įsitikinusi L.Tarbūnaitė-Grabauskienė.

Pasaulinį gaminių kokybės standartą atitinkančių naujausių A.Bartninko kūrinių šiuo metu galima nemokamai pamatyti Kaune, salone "Interjero erdvė".

Prengta: Virginija Skučaitė, dienraštis "Kaunos diena"

Atgal