Odos gaminiai - GotiUžsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. paštas:

Naujienos

Renesanso rankinės turtai

2003-04-26

      Į Perkūno namus kauniečius vilioja ne tik vėlyvosios gotikos dvasia, iki šiol plevenanti šiame XVI amžiaus statinyje, bet ir čia rengiamos parodos. Vienoje jų neseniai savo kūrinius eksponavo Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų studijų centro Odos studijos studentai. Bene didžiausio parodos lankytojų dėmesio sulaukė trečiakursio Audriaus Bartninko sukurta rankinė.

Prašmatnūs raštai, išdeginti Palangos smėlio spalvos odoje, smulki rankinės apdaila, įmantrus rankinės kraštų apipynimas, skoningas odos spalvų derinys ir, svarbiausia, vos ne Viduramžių dvelksmas lyg magnetas traukė prie rankinės parodos lankytojas.

“Šią rankinę aš kūriau naktimis, nes dirbu naktinį darbą. Gal 100 valandų prie jos prasikrapščiau. Prieš tai domėjausi ankstyvojo Renesanso kūriniais, raidžių šriftais, jų puošyba. Labiausiai patikusius perkėliau į šią rankinę. Beje, odos šiai rankinei atkeliavo iš užsienio, nes Lietuvoje nebėra geros kokybės augalinio rauginimo odų. Manau, kad ją tiktų nešioti aukštai tamsiaplaukei moteriai ar merginai, vertinančiai originalumą”, - tikino subtilios rankinės kūrėjas.

Audrius prisipažino, kad visai neseniai išdrįso pasiūlyti M.Valančiaus gatvėje įsikūrusiai galerijai savo kūrinius - odinę medžioklio amuniciją (dėklus šoviniams, gertuvei, parakinę, diržą), dėklą mobiliajam telefonui. Būtent pastarasis jaunojo kūrėjo darbas jau parduotas. Beje, pirmąjį savo kūrinį iš odos - raktinę Audrius padovanojo mamai.

Visuotinio moterų ir merginų dėmesio sulaukusi Audriaus sukurta senovinio stiliaus rankinė keliaus į minėtą galeriją, kurioje jis ketina surengti pirmąją asmeninę parodą. Odos studijos, kurioje mokosi Audrius, vadovė Lolita Kreivaitienė įsitikinusi, kad jos šeimininke taps ta subtili moteris, kuri žino, kad aplinkiniai visuomet atkreipia dėmesį į moters šukuoseną, avalynę ir rankinę.

Straipsnis: 2003-04-26 "Kauno diena"

Atgal