Odos gaminiai - GotiUžsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį

El. paštas:

Naujienos

"Ryškūs kūrybos blyksniai" Recenzija

2010-07-06

Lolita Grabauskiene

Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete gavęs odos dailės pagrindus, Audrius Bartninkas savarankiškai tobulino profesinius įgūdžius Vokietijoje pas odos meistrą ir dizainerį Rene Berends. Ten susipažino su pasauline odos daile, naujomis bei tradicinėmis technologijomis, amato subtilybėmis, kokybės reikalavimais. Jau beveik dešimt metų dirbantis šioje srityje menininkas kuria galanterinius gaminius ir aksesuarus. Jis atrado savitą meninę stilistiką, ištobulino techninius įgūdžius ir pasiekė aukštą profesionalumo lygį. A.Bartninko kūryboje meninė idėja ir amatas tampriai susiję. Siekiant tobulo rezultato būtina išlaikyti abiejų dalių santykį. „Meną gali pražudyti dvi blogybės – tai menininkas, kuris nėra geras amatininkas ir amatininkas, kuris nėra menininkas“ – prieš šimtą metų teigė Anatolis Fransas. Audriaus darbuose šis santykis puikiai išlaikytas.

Šiuo metu autorius pristato savo naujausią rankinių kolekciją „Minija 2010“, kurioje panaudotos deginimo, tonavimo, pynimo technikas. Sukurtos rankinės formuotos iš augalinės odos, dekorui pasirinkta subtili augalinė ornamentika bei spalvinė gama, originalios užsegimo, rankenų tvirtinimo detalės. Išskirtinis kolekcijos bruožas – gaminiuose atsisakyta tradicinio detalių jungimo siuvant bei metalinės furnitūros. Detalės jungiamos sudėtingu daugiasluoksniu pynimu, kuris suteikia gaminiams puošnumo, dekoratyvumo ir patvarumo, o užsegimo detalės tampa ir dekoratyviu akcentu. Uždarymams naudojami originalūs dizaineriški odiniai užsegimai tik patvirtina taisykle, kad viskas, kas genialu, yra paprasta. Pagal darbo pobūdį ir atlikimą šiuos darbus galima apibūdinti kaip odos juvelyriką. Švelnūs žalsvų, melsvų, raudonų, rudų atspalvių koloritai rankinėse primena sezonų kaitą. Autoriaus kūryba turi sąsajų su renesanso laikotarpio stilistika, tačiau šiuos kūrinius sunkų priskirti kažkuriam konkrečiam stiliui. Tuo pačiu Audrius nesistengia sekti mados tendencijomis. Jo darbai pakrauti gera energetika, kuri su kiekvienu prisilietimu vis labiau užburia ir tikrai, tokį daiktą galima pamilti, ilgai naudoti, saugoti ir perduoti kaip relikviją, juk šie odos darbai – ilgaamžiai. Meninis sprendimas ir ilgas, kruopštus darbas prie kiekvieno kolekcijos gaminio sukurtoms rankinėms suteikia išskirtinumo, kurio dėka rankinė tampa pagrindiniu aprangos akcentu, kuris dėl savo individualumo niekada neišeis iš mados. Tokio stiliaus rankinę galima derinti prie įvairios aprangos ir ji visada suteiks išskirtinumo, originalumo, puošnumo. Ilgaamžiškumas ir tobula kokybė – tai pagrindiniai šių kūrinių bruožai. Sukurti darbai yra dalis busimos 13 darbų kolekcijos, kurią Audrius Bartninkas planuoja pilnai įgyvendinti artimiausiu metu.

Audriaus darbai atitinka pasaulinį gaminių kokybės standartą – jie profesionaliai atlikti naudojant pačias kokybiškiausias žaliavas, ženklinami asmeniniu spaudu, jiems sukurta firminė pakuotė. Menininkas dalyvauja parodose, turi savo asmeninį internetinį puslapi, kuriame bendrauja ir atsako į klausimus. Todėl žmonės, įsigiję jo darbus, turi galimybe ir toliau kontaktuoti su autoriumi, išsakyti jam savo nuomonę, užduoti klausimus. Galiu drąsiai teigti, kad šis menininkas pasižymi savitu stiliumi, profesionalumu, rimtu požiūriu į amatą ir išskirtine gaminiu kokybe. Tikiuosi, kad apie jo pasiekimus dar ne kartą išgirsime ir turėsime galimybę ir ateityje gėrėtis jo kūryba parodose.

Profesionalus požiūris ir meilė odos amatui paskatino A.Bartninką kurti odos dailės gildiją, kuri suvienytų bendraminčius, sudarytų sąlygas menininkams bendrauti, dalintis pasiekimais, profesijos subtilybėmis, leistų jauniems kūrėjams pradėti asmeninę veiklą, suteiktų profesinę paramą. Belieka palinkėti, kad ši svajonė būtų įgyvendinta.

  

Lolita Tarbūnaitė-Grabauskienė

Odos dailininkė

Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto docentė

Atgal